naruto-x-RPG-x
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FanFiction-Love Story(Naruto Fic)

4 participanți

In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty FanFiction-Love Story(Naruto Fic)

Mesaj  Hinata_Sama Lun Noi 17, 2008 11:07 pm

O sa pun si eu un Fic facut de mine...
L-am mai postat si pe Animax si pe un alt forum RPG cu Naruto.


CAPITOLUL 1-PARTEA 1 :UN VIS IMPLINIT

Intr-o vara insorita atinsa de o briza usoara,acolo la locul de antrenament, echipa 7 si senseiul acestora,Kakashi-sensei, se antrenau pentru o noua misiune de gradul S.
Fata cu parul roz,Sakura, nu s-a schimbat deloc.Tot slaba,inalta si cu ochii verzi a ramas si la fel de indragostita de Sasuke,baiatul puternic cu parul albastru care il ura pe Naruto Uzumaki,baiatul cu parul blond,ochii albastrii ca cerul si care era cunoscut drept "clovnul academiei".Insa acum nu mai era asa de prost si lupta sa-si indeplineasca marele vis de a deveni Hokage.Naruto era indragostit de Sakura,chiar daca acum aveau 16 ani,ei nu au uitat nimic de atunci si parca nu au trecut atatia ani ci doar 2 luni.
In orice caz nu s-au schimbat.
-Antrenamentele au luat sfarsit.Puteti pleca acasa,spune Kakashi cu o privire zambareata.Nici Kakashi nu s-a schimbat asa mult.
Naruto se apropie de Sakura si-i zice:
-Sakura,ma placi?
-Naruto,credeam ca ai terminat cu glumele astea.
Se pregati sa-i dea o palma dar...
-Si in plus sunt indragostita de Sasuke!
Naruto lasa capul in jos si peaste cateva secunde il ridica fericit spunand:
-Dar Sakura,Sasuke nu te place,crezi ca nu ti-ar fi spus pana acum daca te iubea?Si in plus eu tin la tine.
Sakura statu putin pe ganduri,se uita la baiatul cu parul albastru si aceasta-i intoarse o privire urata.
-Ok!Naruto ai castigat de data asta.Pari destul de dragut,o sa fiu cu tine dar...
Fu intrerupta de glasul lui Naruto care urla de fericire.
-NAARUTOO!Termina!Nu spui la nimeni,bine?...Altfel ,il ameninta fata cu parul roz.
-Bine Sakura,promit!
Naruto ii zambi fericit ca unul din visele lui se implinise.
*Trecusera 5 zile de cand erau impreuna si Naruto se indragostea din ce in ce mai mult de Sakura iar ea isi daduse seama ca l-a judecat gresit pe baiatul cu ochii albastrii.*
Soarele aparuse pe cer si Neji o intampina pe Hinata:
-Buna Hinata!Mergi si tu la antrenamente?
Hinata fu putin surprinsa...
-Ooo Neji,Buna.Da!Ma intalnesc cu Shino si Kiba la locul de antrenament.Trebuie sa ne antrenam caci vom pleca in Satul Sunet si ne vom intrece cu o echipa de acolo.
-Se pare ca o sa ne reintalnim in Satul Sunet.
-O sa fi si tu acolo?fata ii zambi
-Da...Si eu ma antrenez cu Lee,domnul spranceana stufoasa.
-Minunat!Dar...fata ramasese putin blocata de raspunsul verisorului sau...Tenten nu se antreneaza cu voi?
-Din pacate nu.E o poveste mai lunga...Dar nu prea am timp sa-ti povestesc acum,verisoara mea.
O saruta pe obraz.
Fata se inrosi la fata.Astepta mai mult de la el.Era indragostita de Neji dar nu stia cum sa-i spuna.Din fericire si Neji avea aceeasi parere despre ea.
-Trebuie sa plec.Ne mai vedem,spune baiatul cu parul lung.
Fata ii facu cu mana si se uita spre cer.Timpul trecuse destul de repede si trebuia sa ajunga la antrenamente.
Hinata_Sama
Hinata_Sama
Kage
Kage

Numarul mesajelor : 106
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/11/2008

Naruto RPG
Chakra:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue20000/20000FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (20000/20000)
IQ:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue100/100FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (100/100)
Rang: Hokage

https://naruto-x-rpg-x.forumgratuit.ro

Sus In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty Re: FanFiction-Love Story(Naruto Fic)

Mesaj  Kisame_Kisame Vin Noi 21, 2008 9:11 pm

Buna poveste.Imi place ca e din Naruto.Ar fi mers mai multa descriere si mai putin dialog.Astept continuarea Surprised
Kisame_Kisame
Kisame_Kisame
Academy Student
Academy Student

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 31
Data de inscriere : 20/11/2008

Naruto RPG
Chakra:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue20000/20000FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (20000/20000)
IQ:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue100/100FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (100/100)
Rang:

Sus In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty temari

Mesaj  temari_lov_shikamaru Vin Noi 28, 2008 7:41 pm

hm...e bun nu am ce zice ...ai imaginatie dar is si putin contra [hinata il place p naruto...iar ea nu are cum sa fie cu neji...deoarece e varsu....si imi pare k sasuke o place pe sakura si viceversa..] e buna povestea....am sa postez si eu... cheers confused
temari_lov_shikamaru
temari_lov_shikamaru
Genin
Genin

Numarul mesajelor : 54
Varsta : 29
Data de inscriere : 25/11/2008

Naruto RPG
Chakra:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue20000/20000FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (20000/20000)
IQ:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue100/100FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (100/100)
Rang: Genin

Sus In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty temari

Mesaj  temari_lov_shikamaru Vin Noi 28, 2008 7:48 pm

ok....am sters...si am sami fac o topica noua Very Happy


Ultima editare efectuata de catre temari_lov_shikamaru in Sam Noi 29, 2008 10:53 am, editata de 1 ori
temari_lov_shikamaru
temari_lov_shikamaru
Genin
Genin

Numarul mesajelor : 54
Varsta : 29
Data de inscriere : 25/11/2008

Naruto RPG
Chakra:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue20000/20000FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (20000/20000)
IQ:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue100/100FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (100/100)
Rang: Genin

Sus In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty Re: FanFiction-Love Story(Naruto Fic)

Mesaj  Hinata_Sama Vin Noi 28, 2008 11:01 pm

Temari ...creaza-ti si tu topicul cu povestea ta.Aici postezi doar parerile despre fic-ul meu...


CAPITOLUL 1-PARTEA 2 :Cu o fata in oras.

-Naruto,uite....Vreau sa-mi cer scuze ca in copilarie m-am purtat urat cu tine si te-am considerat clovn.Acum am realizat cat esti de romantic.
-Scuzele sunt acceptate.Si eu am o noutate pentru tine.Daca tot spuneai ca nu ai cu cine locui atunci...o privi fix in ochi si-i spuse in continuare repetand cuvantul "atunci"...Atunci vei locui cu mine!
Se vedea pe fata fetei cat era de fericita.Dar totusi eroul o mai inveseli cu un buchet de flori...Si nu orice flori ci Flori de Cires care pentru Sakura erau cele mai frumoase flori caci ei ii placea rozul.
Naruto si Sakura isi mutara lucrurile si toata mobila in casa lui Naruto care era mare si foarte incapatoare.Fata puse buchetelul cu flori in vaza de langa fereastra si se puse in pat sa-si faca somnul de frumusete.Florile raspandeau un miros foarte lin si placut in camera incat adormi imediat.Intre timp Naruto intra in camera strigand-o pe Sakura:
-Sakuraaaaa!Saakuraaaa!
Apoi observa ca iubita lui dormea.Se apropie de patul ei si o saruta pe buze.Fata crezu ca visa si ii raspunse la sarut.Baiatul o musca de limba si fata cu parul roz imediat se trezi.
-Opss....Naruto!Nu stiam ca esti aici.
-Imi pare rau ca te-am trezit!
-Nu este nici o problema....
-Deci sa-ti spun de ce am dat buzna asa in camera.
Fata se uita la el curioasa dar totusi infricosata ca s-a intamplat ceva.
-Uite Sakura am castigat doua bilete la concertul din seara asta.Ce zici vrei sa mergem?Ne mai relaxam putin.
-Mdaaa....
Baiatul fu atat de fericit incat o lua in brate si o invarti.
-Deci hai sa ne imbracam.Nu mai e mult si incepe concertul.
Amandoi isi luarta hainele si pe rand se dusera in baie sa se aranjeze.
Naruto se imbracase intr-un tricou negru cu un kunai pe fata tricoului,o sapca neagra si o pereche de blugi lungi si largi taiati.In picioare avea niste cizme barbatesti foarte dragute cu siret.
Sakura era imbracata intr-o rochie rosie si doi porumbei desenati pe spate.Isi lua si un sacou in caz ca era mai frig.Se incaltase cu o pereche de pantofi eleganti rosii.Era asortata.
-Naruto...Ce zici imi prind parul?
-Cum vrei.Oricum esti foarte frumoasa!
Naruto nu mai avea cuvinte.Fata cu parul roz era atat de sexy.
Sakura se prinse la par cu o clama.Parea mai feminina.
-Hai sa mergem.Sper sa nu intarziem!
Amandoi plecara tinandu-se de mana!
.....Peste 30 de minute au ajuns la concert.Nu era in aer liber ci intr-o sala mare cu scaune confortabile.
-Poftim un loc,Sakura!
-Multumesc Naruto!
Si fata il saruta.
Naruto se opri din sarut uitandu-se la Hinata.Fata din clanul Hyuuga care venise la concerc cu verisorul ei Neji Hyuuga.Fata era imbracata intr-o rochie mult mai frumoasa ca a Sakurei.Avea dantelute si era mov cu pantofi din lac.Baiatul era imbracat la costum.Unul negru cu camasa alba.
-Sakura...Uite-o pe Hinata!
Sakura era putin geloasa ca se afla si fata cu parul indigo acolo.Vroia o seara in doi nu in patru.
-Ei bine,doar nu o sa te duci la ea nu?
Se uita in jur si observa ca vorbea singura.Iubitul ei disparuse.
-Narutoo?!?!
Apoi il zari ca vorbea cu Neji si cu Hinata.
-Aha deci,vrea sa ma faca geloasa...Nu-s eu mai proasta...Asa ca o sa-l vrajesc pe Neji!
Sakurei ii venise o idee...Daca Naruto flirta cu Hinata de ce sa nu incerce si ea cu Neji?In plus il facea pe iubitul ei gelos.
-Buna Hinata!ii spune baiatul cu parul blond.Vad ca ai venit si tu cu el la concert!
-B..Buna!Da...ne-am gandit sa ne mai relaxam putin dupa atata antrenament.
Neji il privi pe Naruto apoi pe fata cu parul indigo si din nou pe Naruto.
-Hey Naruto!Vad ca esti cu Sakura aici.
Neji incerca sa-i atraga atentia Hinatei ca sa vada ca e cu Sakura,nu de unul singur...Neji credea ca inca mai simte ceva pentru el.
Sakura se apropie de Neji.
-Hey Neji!Ce mai faci draga?
-Draga?!?!Ce vrei sa spui?
-Taci din gura si raspunde-mi!ii raspunse Sakura cu o voce furioasa.
-Bine!Pe aici!spuse Neji tremurand.
-Sakura!
-Da!?
-Incepe concertul...Hai la locurile noastre!
-Eu cred ca raman aici cu el...
-Cu el?
-Da....
-Adica....Dar....Sakuraa!
Hinata_Sama
Hinata_Sama
Kage
Kage

Numarul mesajelor : 106
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/11/2008

Naruto RPG
Chakra:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue20000/20000FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (20000/20000)
IQ:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue100/100FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (100/100)
Rang: Hokage

https://naruto-x-rpg-x.forumgratuit.ro

Sus In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty Re: FanFiction-Love Story(Naruto Fic)

Mesaj  narutoalin Dum Dec 07, 2008 9:38 am

chiar te pricepi sa faci povesti(naruto)
narutoalin
narutoalin
Academy Student
Academy Student

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 28
Data de inscriere : 06/12/2008

Naruto RPG
Chakra:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue20000/20000FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (20000/20000)
IQ:
FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Left_bar_bleue100/100FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty_bar_bleue  (100/100)
Rang: Academy Student

http://www.narutofanclub.forumn.org

Sus In jos

FanFiction-Love Story(Naruto Fic) Empty Re: FanFiction-Love Story(Naruto Fic)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum